اطلاعیه ها
فشارسنجی
تاریخ درج : شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۴
اطلاعیه
تاریخ درج : سه شنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۴
اطلاعیه جهت پلاک کوبی مکانیزه
تاریخ درج : يکشنبه ۲۹ شهريور ماه ۱۳۹۴
شعار سال ۱۳۹۸
شهرداری بندر شرفخانه
اعضای محترم شوراء
شهرداری بندر شرفخانه
عملکرد شش ماهه اول سال ۹۴

بندرشرفخانه بزرگترین بندر دریاچه اورمیه و یکی از مراکز مهم گردشگری آذربایجان شرقی در شمال دریاچه اورمیه به عرض جغرافیایی 38 درجه و طول جغرافیایی 45 درجه و 30 دقیقه به ارتفاع 1300 متر از آبهای آزاد در 75 کیلومتری شمال غربی تبریز واقع است و خط آهن سراسری ایران به اروپا و جاده ترانزیتی تبریز به اورمیه و ترکیه از این شهر میگذرد این شهر از جنوب به دریاچه زیبای اورمیه از شمال به رشته کوه سرسبز میشو و از غرب به شهر تسوج و از شرق به شهر شبستر محدود میگردد .
بندرشرفخانه دارای موقعیت جغرافیایی و سوق الجیشی ممتازی است که بصورت معبر باریکی بین دریاچه اورنژمیه و رشته کوه میشو واقع شده و نزدیکترین و راحت ترین راه ارتباطی آذربایجان شرقی و غربی از طریق دریا و خشکی‌‌ می‌باشد .
آب و هوای این شهر نیمه خشک و میانگین دمای سالیانه 8/12 درجه سانتیگراد و حداکثر مطلق دما 7/34 درجه سانتیگراد و میانگین بارندگی آن 230 میلیمتر در سال‌‌ می‌باشد .
سالانه صدها هزار توریست داخلی و خارجی برای شنا و تفریح و دیدن سواحل زیبا و مناظر دل انگیز و تدیع این بندر مسافرت‌‌ می‌کنند و هزاران توریست طبی از اقصی نقاط کشور و جهان برای درمان بیماریهای روماتیسم و بیماریهای زنان و پوستی و اعصاب و ... میهمان این شهر هستند .
آب ولجن سواحل بندر شرفخانه رارای خواص معجزه آسای پزشکی است علاوه بر درمان بیماریهای فوق الذکر در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد این شهر با 6000 نفر جمعیت و 450 هکتار وسعت (محدوده خدماتی ) و 53 سال سابقه شهرداری قدمت و جایگاه بلندی در تاریخ آذربایجان دارد .

 

شهرداری بندر شرفخانه

شهرداری بندر شرفخانه

شهرداری بندر شرفخانه

شهرداری بندر شرفخانه

شهرداری بندر شرفخانه


 

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شهرداری بندر شرفخانه‌‌ می‌باشد.
شهرداری بندر شرفخانه
 

  تلفن تماس : 42492770-041
  دورنگار : 42492771-041 
  آدرس : بندر شرفخانه - خیابان امام - شهرداری بندر شرفخانه
شهرداری بندر شرفخانهbandar-sharafkhaneh.irbandar-sharafkhaneh.ir - ذشدیشق-ساشقشبناشدثا.هق - صصص.ذشدیشق-ساشقشبناشدثا.هق